30 هزارنفر در یک نمایشگاه!

در مشهد انجام شد

جمهوری مشهد: سومین نمایشگاه بین المللی کودک و سومین نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی با استقبال 30 هزار بازدیدکننده به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از نمایشگاه بین المللی مشهد، سومین نمایشگاه بین المللی کودک و نوجوان که امسال به صورت ویژه‌ای با حمایت نهادهای فرهنگی اجتماعی نظیر معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با هدف افزایش روحیه خانواده ها و بروز خلاقیت های کودکان در محیط های اجتماعی در جهت رشد بهتر آنها برگزار شد، روز گذشته به کار خود پایان داد.
بنابر این گزارش در نمایشگاه، موسسات فرهنگی، ورزشی و پرورشی کودکان حضور جدی داشتند و برنامه‌های شاد و مفرحی را برای کودکان یک تا 12 سال مهیا کرده بودند.
ازجمله برنامه های یاد شده می توان به مسابقات طناب کشی، انواع مسابقات گروهی، امضای تومار آرزوها، دوچرخه سواری، شطرنج و ... اشاره کرد .
بنا بر این گزارش غرفه بازی های رایانه ای نتوانسته بود بازدید کننده خاصی را به خود جذب کند، زیرا کودکان بازدید کنندگان متخصص سومین نمایشگاه ملی کودک بودند و بازی های هیجانی و پر تحرک را به بازی های رایانه‌ای ترجیح داده می‌دادند.
در مجموع نمایشگاه‌های برگزار شده در نمایشگاه بین‌المللی مشهد که اقتصادی است برگزاری دو نمایشگاه ورزش و کودک که جنبه فرهنگی و اجتماعی آن بیشتر است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود و برای نخستین بار حضور کودکان بیش از بزرگسالان در این نمایشگاه به چشم می‌خورد.
در این نمایشگاه علاوه بر برنامه‌های هیجانی ویژه کودکان، برنامه آشنایی آنها با فعالیت‌های انسان دوستانه و ارتقای روابط اجتماعی نظیر موسسات خیریه کودک و آموزش‌های گروهی به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی به چشم می خورد.
این نمایشگاه به مدت پنج روز پذیرای خانواده‌های ایرانی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد بود

/ 0 نظر / 49 بازدید