7/4 میلیون نفر عضو بسیج دانش آموزی شدند

جمهوری مشهد: جانشین فرمانده بسیج دانش آموزی کشور، بسیج دانش‌آموزی را با داشتن 4 میلیون و 600 هزار عضو، بزرگ‌ترین نهاد قانونمند دانش آموزی کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسین ممتحن ظهر امروز در جمع دانش‌آموزان نخبه بسیجی کشور افزود: برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی که به منظور ارتقای دینی و بصیرت سیاسی و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در طول سال و تابستان برگزار می‌شود به صورت پله ای بوده و از درون مدارس آغاز و بعد از رقابت‌های منطقه ای، شهری و استانی به مرحله کشوری می رسد.
وی با بیان اینکه در سال جاری مسابقات سراسری قرآن و عترت و آشنایی با نهج البلاغه برای گروه هدف سازمان برگزار شده است، گفت: در آینده نزدیک مسابقات کشوری سرود و نغمه‌های دانش‌آموزی و مسابقات فرهنگی ورزشی پیشگامان دانش آموزی پسران در شش رشته و دختران در سه رشته در مشهد برگزار خواهد شد.
ممتحن ادامه داد: یکی از برنامه‌های بسیج دانش آموزی که به فرموده مقام معظم رهبری جزو کارهای بنیانی است، اردوهای طرح ولایت است که امسال بیش از 30 هزار نفر از دانش آموزان سراسر کشور در مراکز استان در این اردوها شرکت می‌کنند.
در حاشیه این مراسم مدیر مرکز طرح ولایت بسیج دانش آموزی کشور در گفتگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: این اردوها با هدف تعمیق باورهای دینی، ارتقای بصیرت سیاسی، افزایش مهارت‌های سازمانی دانش آموزان با حضور 500 دانش آموز دختر نخبه کشور به مدت پنج روز در مشهد برگزار می‌شود.
قاسم جهانی غنی‌سازی اوقات فراغت را یکی دیگر از اهداف برگزاری اردوهای طرح ولایت دانست و افزود: اردوهای طرح ولایت دانش آموزان پسر نخبه کشور نیز از هشتم مرداد با حضور 500 نفر از آنها در مشهد برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 10 بازدید