مسوول اداره ارتباطات میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت

سرپرست اداره ارتباطات میراث فرهنگی خراسان رضوی:

موزه‌های خراسان رضوی در تمام ایام نوروز باز است

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره امور فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: موزه‌های استان در تمام ایام نوروز و حتی روز اول سال جدید باز و آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان افزود: وجود 30 موزه با کارکردهای مختلف در این استان فرصت‌های زیادی برای آشنایی مردم با فرهنگ و تاریخ گذشته و حال این سرزمین فراهم می‌کند.
وی رتبه خراسان رضوی در تعداد موزه و بازدید کنندگان آن را در کشور دوم اعلام کرد.
پهلوان افزود: یک‌دهم موزه‌های کشور در این استان قرار دارد و این امر موجب شده خراسان رضوی پس از تهران بیشترین جمعیت بازدید کننده از موزه‌ها را به خود اختصاص دهد.
وی با بیان اینکه موزه‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شوند، اظهار داشت: در این استان هر ساله موزه‌های فردوسی و توس بیشترین تعداد بازدید کننده را در ایام نوروزی به خود اختصاص داده‌اند.
پهلوان درباره ساعت کار موزه‌های استان که تحت نظارت این سازمان هستند، گفت: موزه نادری واقع در چهارراه شهدای مشهد، رباط ویرانی واقع در جاده شاندیز مشهد و موزه شهرستان‌ها از ساعت 30/7 تا 19 و موزه فردوسی واقع در باغ فردوسی نیز از ساعت 30/7 تا20 پذیرای بازدیدکنندگان خواهند بود. ...

ادامه مطلب

/ 0 نظر / 13 بازدید