هنوزاز سفر کارت در مشهد خبری نیست!

 

جمهوری مشهد: رئیس اتحادیه هتل‌آپارتمان داران خراسان رضوی گفت: تاکنون اثرات سفرکارت در امر گردشگری دیده نشده و دولت هنوز امکاناتی بابت سفرکارت به مردم ارائه نکرده است.

 حسین کریمی دوشنبه شب در نشست همایش مدیران دفاتر مسافت هوایی کشور در مشهد افزود: در حال حاضر 240 هتل‌آپارتمان در مشهد و دیگر شهرستان‌های استان فعال است که اکثرا به کارت خوان‌های سفرکارت مجهز شده‌اند.
وی ادامه داد: در زمان غیرپیک 50 درصد تخفیف استفاده از مراکز اقامتی برای دارندگان سفر کارت پیش‌بینی شده است، اما هنوز مردم شرایط مسافرت با این روش را ندارند.
وی با اشاره به تدوین هفته گردشگری استان‌ها توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری‌ کشور اظهار داشت: تعیین این هفته در آبان برای استان خراسان رضوی تاکنون پیامد مثبتی در جذب گردشگری نداشته است.
کریمی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه ایرانگردی و جهانگردی که از دو سال پیش در مشهد متوقف شده است، نه تنها در جذب گردشگر موفق بود بلکه موجب یک روز افزایش در ماندگاری مسافران در این شهر نیز شده بود.
وی نرخ هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌ها‌ به ‌ویژه در فصول غیرپیک را بسیار پایین دانست و گفت: در زمان غیر پیک 10 تا 20 درصد هر واحد اقامتی بیشتر پر نمی‌شود و قیمت یک سوییت شبی 20 تا 30 هزار تومان است که جوابگوی خدمات و هزینه‌ها نیست.
وی افزود: خانه‌های استیجاری ساماندهی‌شده برای اقامت مسافر در فصول پیک است که از اوایل فصل پاییز باید تعطیل شوند و عملا چنین اتفاقی نمی‌افتد.
وی تصریح کرد: هر واحد اقامتی مجاز بین 50 تا 100 میلیون تومان هزینه تغییر کاربری دارد و یا مبالغ دیگری به شهرداری و ارگان‌های دیگر به ‌طور مستمر پرداخت می‌کند، در حالی ‌که اماکن اقامتی شخصی علاوه بر اینکه آموزش کارکنان را در دستور کارشان ندارند، هزینه‌های مذکور را نیز نپرداخته و امکانات ویژه‌ای هم به مسافر نمی‌دهند.
وی با اشاره به تعداد اماکن اقامتی اظهار داشت: در زمان پیک مسافر بیش از تعداد موجود به هتل، هتل‌آپارتمان و دیگر اماکن اقامتی نیاز است، اما در زمان غیر آن باید از فعالیت خانه‌های استیجاری ساماندهی شده جلوگیری کرد.

/ 0 نظر / 68 بازدید