سرمقاله:مشهد اخراجیها ودیگر هیچ!

مجتبی گروسی -جمهوری مشهد:سینماهای مشهد در نیمه نخست اردیبهشت ماه با 130 هزار و 299 تماشاگر، 130 میلیون و 441 هزار تومان فروش داشتند. در نیمه نخست اردیبهشت ماه سال جاری، فیلم "اخراجی ها 2" به کارگردانی مسعود ده نمکی، پس از 7 هفته اکران و با در اختیار داشتن پنج سالن، هم چنان با فاصله زیادی در صدر جدول فروش مشهد قرار دارد و با 105 هزار و 448 تماشاگر، توانست 109 میلیون و 974 هزار تومان بفروشد.

بنا بر این گزارش فیلم "سوپر استار" به کارگردانی تهمینه میلانی هم با داشتن دو سالن نمایش، در همین مدت 14 میلیون و 503 هزار تومان فروش داشت و 18 هزار و 809 نفر را به سینما کشاند.

همچنین فیلم "گناه من" به کارگردانی مهرشاد کارخانی نیز که به تازگی در مشهد اکران شده است، در مدت یک هفته نمایش با 2 هزار و 626 مخاطب، 2 میلیون و 710 هزار تومان فروخت. "چارچنگولی" به کارگردانی سعید سهیلی هم پس از هشت هفته اکران، در نیمه نخست اردیبهشت، با 2 هزار و 786 تماشاگر، 2 میلیون و 698 هزار تومان فروش داشت.

سینما قدس مشهد نیز در دو هفته نخست اردیبهشت سال جاری، اقدام به نمایش فیلم های منتخب شامل عاشق، راننده تاکسی، کما، شارلاتان، سوغات فرنگ و مهمان کرد که از این میان فیلم های "عاشق" به کارگردانی افشین شرکت با 306 هزار تومان فروش و 330 مخاطب و "راننده تاکسی" به کارگردانی مهدی صباغ زاده با 165 هزار تومان فروش و 210 تماشاگر بیش ترین فروش را داشتند و دیگر فیلم ها، زیر 30 هزار تومان فروش داشته است.

گفتنی است با فروش خوب "اخراجی ها 2" این فیلم هم چنان تا خرداد ماه در برخی سالن های شهر به نمایش در خواهد آمد. فیلم های "وقتی همه خوابیم" به کارگردانی بهرام بیضایی و "بیست" به کارگردانی عبدالرضا کاهانی نیز فیلم هایی هستند که در صورت هماهنگی بین سینماهای مشهد، نمایش خود را از هفته آینده آغاز خواهند کرد.

این خبری بود که ایسنای خراسان داده بود ولی آیا وقت آن نرسیده که روند اکران همزمان در مشهد با قدرت پیگیری شود!؟

متآسفانه هرسال تعدادی زیادی از١٢٠فیلم تولیدی در ایران راهی به اکران نمی یابد که از این تعداد اندک  تعداد قابل توجهی هم به اکران مشهد نمیرسد!!

این درحالیست که ١۵فیلم از اکران سال قبل تهران در مشهد اکران نشده! و۵سالن سینمای مشهد(٣ سالن بهمن و٢ سالن قدس) فیلمهای تکراری اکران میکنند!

همکنون سینما بهمن فیلم چهارچنگولی را بطور نامنظم در ٣ سالن وقدس هم چهار چنگولی وهمخانه را در ٢ سالن خود نمایش میدهد که هر دو فیلم همکنون در شبکه ویدوئی کشور عرضه شده وطبیعتآ نبادید اکران شود

/ 0 نظر / 18 بازدید