جشن با شکوه میلاد امام رضا(ع) در بمبئی هند برگزار می‌شود

جمهوری مشهد:جشن با شکوه میلاد امام رضا(ع) 10 نوامبر همزمان با میلاد امام رضا(ع) در باشگاه مسلمانان شهر بمبئی برگزار می‌شود.

محمد رضا میرزایی مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی هند اظهار داشت: همزمان با میلاد امام رضا(ع) جشن با شکوهی با حضور مسلمانان جنوب هند و بویژه مسلمانان ساکن شهر بمبئی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی هند تدارک دیده شده است.

وی افزود: در این جشن با شکوه 2 گروه موسیقی محلی از استان خراسان و یک گروه قوامی از حیدرآباد هند به زبان فارسی در مدح علی بن الموسی الرضا(ع) برنامه اجرا می کنند.

میرزایی همچنین به برگزاری جشنواره امام رضا(ع) توسط خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی هند اشاره کرد و گفت: جشنواره خاطره نویسی به دو زبان اردو و انگلیسی توسط این مرکز در شهر های بمبئی، حیدرآباد، میسور، بنگ لور، حورا، احمدآباد و اورنگ آباد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر مسلمانان هند ساکن جنوب این کشور و بویژه شهر بمبئی هستند، علاقه عجیبی به ساحت امام رضا(ع) دارند، که این امر سبب شده تا جشنواره امام رضا(ع) در این کشور با استقبال چشمگیری به ویژه از سوی مسلمانان مواجهه شود.

مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی اظهار داشت: فراخوان جشنواره خاطره نویسی امام رضا(ع) به دو زبان اردو و انگلیسی به مراکز فرهنگی و هنری هند ارسال شد و تاکنون 50 اثر به دبیرخانه این جشنواره در بمبئی رسیده است.

وی با بیان اینکه در جشن با شکوه میلاد امام رضا(ع) از برگزیدگان جشنواره خاطره نویسی تقدیر و جوائز نفیسی به آنها اهدا می شود، گفت: یک نفر برگزیده این جشنواره در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) در مشهد مقدس حضور خواهد یافت.

میرزایی افزود: همچنین در مراسم اختتامیه جشنواره امام رضا(ع) در هند نمایشگاهی از کتاب هایی که با محوریت امام رضا(ع) به چاپ رسیده‌اند و همچنین آثار موزه آستان قدس رضوی در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی هند برپا می شود.

/ 0 نظر / 12 بازدید