نگران برخی انقلابیون با سابقه که دربرابر دشمن منفعل شده اند، هستم

جمهوری مشهد: نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی گفت: با کمال تاسف باید عرض کنم که نگران کسانی هستم که از سابقه خوب انقلابی برخوردار بوده، اما فشار فضای سیاسی و تبلیغاتی دشمنان آنان را منفعل کرده است.

آیت‌الله عباس واعظ ‌طبسی در مراسم اعطای احکام خدام بارگاه منور رضوی اظهار داشت: گرچه ممکن است اختلاف سلیقه‌هایی بین جریانات مختلف باشد، اما خوب می‌دانیم که نظام اسلامی به تمامی این جریانات احترام می‌گذارد.
وی با تبریک عید غدیر، این واقعه را موجب استمرار معنویت، فضایل اخلاقی، کمالات انسانی و پیشرفت علوم و معارف دینی دانست و اظهار داشت: اگر واقعه غدیر اتفاق نمی‌افتاد، امروز از دین، توحید و یکتاپرستی و بیزاری از شرک خبری نبود.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: مقاومت و ایستادگی در برابر سلطه‌گران و آن‌هایی که با فرهنگ، تمدن و مایه‌های فکری اسلامی و دینی مخالف هستند، در پرتو غدیر شکل گرفته است.
وی گفت: معرفی حضرت علی(ع) به امامت با دستور خداوند متعال، باعث ایجاد یاس، در سراسر وجود جریان کفر و شرک شد و آن‌هایی را که همواره منتظر بودند با ارتحال رسول اکرم(ص) اسلام را از بین ببرند، نا امید کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نظام اسلامی را از برکات غدیر خواند و گفت: دشمنان نظام همواره درصدد بودند تا پس از ارتحال امام خمینی(ره) پرونده نظام ارزشی اسلام بسته شود. ولی آنچه این دین را به پا داشت و اسلام را تداوم بخشید، حاکمیت امام عادلی است که مشی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی خود را از سیره امام معصوم گرفته است.
وی اظهار داشت: در پرتو فرهنگ غدیر، اکنون موج اسلام‌خواهی در جهان هر روز پردامنه‌تر شده و تفکر اسلامی و شیعی فضای فکری، فرهنگی و دینی نوجوانان و جوانان را پر کرده است.
واعظ طبسی با بیان اینکه تمام جریان‌ها باید قدردان رهبری جامعه اسلامی باشند، گفت: اگر رهبری و نفوذ ایشان و ارتباط فکری و عاطفی بین ایشان و جامعه نبود، امروز سرنوشت دوران اسلامی به شکل دیگری رقم می‌خورد.
وی به سعه صدر و نقش هدایت‌گری و محوری رهبری اشاره کرد و گفت: در کجای دنیا یک دانشجو در جمع کثیری از دانشجویان و نخبگان مقابل رهبری که جهان در برابر او خضوع کرده، می‌ایستد و انتقاد می‌کند در حالی که حرف‌هایش با دقت شنیده و با تبسم پاسخ داده می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئله وحدت بسیار مهم و حساس است، تاکید کرد: جریان‌های سیاسی فریب رادیوهای بیگانه را نخورند، اگر اختلاف فکری و سلیقه‌ای هست، آن را دوستانه حل کنند.
واعظ‌ طبسی با تاکید بر اینکه چه شرایط پیچیده و حساسی بود که به دست توانمند رهبری معظم انقلاب حل شد، ادامه داد: با کمال تاسف باید عرض کنم که نگران کسانی هستم که از سابقه خوب انقلابی برخوردار بوده، اما فشار فضای سیاسی و تبلیغاتی دشمنان آنان را منفعل کرده است؛ باید قدر ارزش‌های انقلاب را بدانیم و همه چیز را در قدرت و تصرف پست و مسئولیت ننگریم.
وی تصریح کرد: اگر اقلیتی بکوشد تا دل‌های اکثریت را از عشق به انقلاب و نظام اسلامی تهی کند، ظلم بزرگی به ملت ایران روا داشته است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: تردیدی نیست که این نظام همین امروز در نگاه دشمن به عنوان یک فرهنگ، تفکر و اندیشه برخوردار از اصول، حرف اول را در دنیا می‌زند و ابلاغ‌کننده اسلام ناب محمدی(ص) است؛ اسلامی که مورد توجه افکار عمومی دنیا قرار گرفته و این جز در سایه تمسک به امامت جامعه امکانپذیر نیست.
وی خطاب به خدام بارگاه منور رضوی گفت: در جایی خدمت می‌کنید که حضرت بقیه‌الله(عج) و ملائکه مقرب الهی رفت و آمد دارند و جایی که امام(ره) آن را مرکز ایران دانستند، بنابراین خیلی باید ادب و احترام را رعایت کنید.
واعظ طبسی افزود: خادم بارگاه رضوی باید همواره در فراهم آوردن نظم، ‌پاکیزگی، نظافت و طهارت، تسهیل رفت و آمدها، رفع مزاحمت‌ها، تذکر و یادآوری آداب زیارت و رعایت شئونات اسلامی به زایران تلاش کنند.
در این مراسم 283 نفر از خادمان بارگاه منور رضوی احکام خادمی خود را از دست واعظ‌طبسی دریافت کردند.

/ 0 نظر / 11 بازدید