مشکلات زباله های بیمارستانی

 

حسین قادری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) _ منطقه خراسان، با بیان این که عوامل زیادی در دفن زباله‌های بیمارستان تاثیرگذارند، تصریح کرد: روش دفن، بافت خاک، منابع پذیرنده و نزولات جوی در دفن زباله‌های بیمارستانی موثرند.

وی تاثیر مستقیم زباله‌های بیمارستانی را بر خاک منطقه رد کرد و افزود: در این روش زباله‌گاه خاصی ایجاد شده است که به اراضی کشاورزی راهی ندارد؛ همچنین علاوه بر عدم وجود منابع آبی نزدیک به منطقه، نزولات جوی نیز در استان به آن اندازه نمی‌باشد که خاک شسته شده و آلودگی به منابع آبی سرایت یابد.

قادری با بیان این که اکیپ‌های محیط زیست بر دفن زباله‌های بیمارستان نظارت دارد، تصریح کرد: باید روی مدیریت زباله و استفاده از روش فنی و علمی تاکید بیشتری کنیم.

معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی ادامه داد: وظیفه سازمان محیط زیست تنها نظارتی بوده و چنانچه از زباله‌سوز برای دفن زباله‌های بیمارستانی استفاده شود، زباله‌سوزها باید دارای ویژگی‌های فنی باشند که باعث آلودگی هوا نباشند.

/ 1 نظر / 13 بازدید
www.nazaratemardomi.com

"جاء الحق و زهق الباطل" سختي زمستان زندگي، بهار خود را در پيش دارد... "قيام وحدت" تحت راهبري يگانه نجات دهنده آدميان " آقا پروفسور ابراهيم ميرزايي " هدف در اين است كه با دست آدم، باطل منهدم و "حق و عدالت" برقرار گردد. "يدالله فوق ايديهم"