آغاز عملیات احداث دهکده المپیک مشهد

جمهوری مشهد:

مدیر کل تربیت بدنی خراسان رضوی خبر داد

اختصاص 75 میلیارد تومان به ساخت دهکده المپیک در مشهد

خبرگزاری فارس: مدیر کل تربیت بدنی خراسان رضوی گفت: برای ساخت دهکده المپیک در مشهد، 75 میلیارد تومان اختصاص یافته که از این میزان 5/12 میلیارد تومان جذب شده و بقیه تا سه سال دیگر به تدریج جذب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، افشین داوری امروز در جمع خبرنگاران افزود: این دهکده در محل ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهد تاسیس می‌شود که از جمله تاسیسات آن فضای ورزشی شش هزار نفره، زمین گلف و اسکیت، دریاچه مصنوعی، استخر قهرمانی، دیواره استاندارد سنگ نوردی، 20 هزار مترمربع فضای سرپوشیده و افزایش 40 هزار نفره ظرفیت ورزشگاه است.
وی با بیان اینکه سرانه ورزشی استان از سال 84 تاکنون به دو برابر افزایش یافته است، گفت: غیر از شهرهای مشهد، نیشابور و سبزوار که سرانه بین 19/0 تا 23/0 مترمربع برای هر نفر است، در بقیه شهرهای استان به متوسط 43/0 متر مربع رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: تمامی شهرستان‌های خراسان رضوی که استخر نداشتند در سفر دوم ریاست‌جمهوری به استان، صاحب استخر سرپوشیده شدند.
داوری یادآور شد: 85 پروژه شامل 41 سالن سرپوشیده و 44 پروژه تکمیلی در سفر اول به ما واگذار شد که همگی به بهره‌برداری رسیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه عملیات 9 سالن دیگر نیز در مشهد آغاز شده است، گفت: توزیع سالن‌های ورزشی برای بانوان و مردان در تمام شهرستان‌های استان یکسان بوده است.
وی ادامه داد: 64 پروژه روباز نیز در دستور کار دور اول سفر قرار گرفت که 32 پروژه روستایی در فازهای جاده سلامتی، فضاهای روباز و یک سالن کوچک سرپوشیده اجرا شد و بقیه این طرح‌ها در دست اجراست که اعتبار آن از 27 میلیارد ریال به 40 میلیارد ریال رسیده است.
مدیرکل تربیت بدنی خراسان رضوی تصریح کرد: اعتبارهای ملی و استانی ما در سال گذشته، 170 میلیارد ریال بوده که امسال به 330 میلیارد ریال رسیده که برای نخستین بار در این بودجه، درصدی را ویژه تحقیق و آموزش پیش‌بینی کردیم.
وی تعداد پروژه‌های اجراشده سال 86 را 130 مورد عنوان کرد و گفت: تعداد طرح‌های در دست احداث در سال جاری به 170 مورد رسیده است.
داوری با اشاره به برگزاری المپیاد ایرانیان در خراسان رضوی اظهار داشت: سال گذشته 680 نفر ورزشکار داشتیم که امسال به یک هزار و 500 نفر رسیده است.
وی گفت: امسال میزبانی شش مسابقه این المپیاد، در دو رده سنی در رشته های والیبال، هندبال و کانوپولو با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد ریال نیز بر عهده استان خراسان رضوی است.
به گفته داوری ورزشکارانی که در المپیک 2008 از خراسان رضوی حضور دارند، علاوه بر ورزشکاران پیشین در جودو، آخوندزاده و معلومات در جودو، پیغمبری در وشو و آفاق در بسکتبال‌ هستند.

/ 0 نظر / 44 بازدید